בשלב הראשון של פיתוח רשימת התחביבים שלנו, כללנו את המוכרים או המקובלים ביותר, כגון פעילויות חוצות שונות, ספורט, אומנות, משחקים, פעילויות אמנותיות או אינטלקטואליות. בתוך האחרונים הצבענו על הרגילים לקריאה, כתיבה או לימוד.

לאחר מכן, בסקור את תפיסת התחביבים שלנו, שקלנו שיש תחביבים שלא בהכרח קשורים רק ללימוד, קריאה או צפייה באינטרנט, אלא שהבסיס העיקרי שלהם הוא העניין התיאורטי בנושא. הם מה שמבחינתנו יכול להיכנס למושג תחביבי הידע.

המשותף לתחביבי הידע הללו הוא הסקרנות המתמשכת שהאדם מציג כלפי כל נושא ואשר מסופקת בשיטות שונות, כגון קריאה בדפוס או באינטרנט, האזנה לרדיו או פודקאסטים, צפייה, בדרך כלל בצורת סרטים דוקומנטריים. , לפעמים רואים אותם בשידור חי ואפילו מתרגלים אותם, וכמובן, הדרך הרצינית ביותר להעמיק היא ללמוד (במיוחד אם זה נעשה בצורה מוסדרת, תואר או סוג מאסטר).

מצד שני, ישנם תחביבים רבים הדורשים ידע עמוק למדי בתיאוריה לצורך העיסוק שלהם, כמו באסטרונומיה, אסטרולוגיה, צפרות, חיפוש צמחים או מינרלים ועוד רבים אחרים.

החיבה הזו ללמוד על נושא מסוים יכולה להיות מיושמת על נושא מכל סוג שהוא, בין אם זה בתחום המדע, האמנויות, הטבע, הספורט, הבריאות או כל דבר אחר שהאדם יכול לחשוב עליו. שמנו לרשימה שלנו רק את אלה שנראו הכי ברורים או יוצאי דופן.

זהו תחביב מעניין במיוחד מכיוון שהוא מאפשר לך להתמסר באופן חופשי ליהנות מפעילות מנטלית שמשמעותה העמקת הידע שלך בנושא מסוים ללא החובות שהלימודים, ההשכלה הגבוהה או העבודה מטילים לפעמים.

למרות שמדובר בעיקר בתחביבים אינדיבידואליים, ניתן לחלוק אותם דרך עמותות, רשתות חברתיות או פשוט עם חברים.

תחביבי ידע הם הביטוי של החופש לדעת או לחקור את מה שמעניין אותנו, ללא התחייבויות או הגבלות.

כתיבת תגובה