מעבר להעניק לכם רגעי רגיעה ורגיעה, לתחביבים או לבילויים יש יתרונות מעניינים נוספים לחייכם: הם משחררים את הלחץ שנצבר במהלך פעילות העבודה, מעוררים אנרגיה חיובית ומפעילים את המוח, ובכך מסייעים להגברת האינטליגנציה. בנוסף, לבחירת התחביבים שלכם יש השפעה והשפעה ישירה על הדרך בה אתם מבצעים את עבודתכם, והיחס שלכם לפעילויות. כאן אנחנו מדברים על 20 דוגמאות לתחביבים שאיתם לא תבלו שעות סרק, אבל שיעזרו מאוד להגביר את היכולת הקוגניטיבית שלכם.

תחביבים מגבירים את האינטליגנציה והפרודוקטיביות שלך

מקובל להאמין כי אינטליגנציה היא תכונה מולדת ולכן לא ניתן להפעיל אותה. זוהי תפיסה שגויה: אמנם זה נכון שחלק מהאנשים עלולים להתקשות בפיתוח האינטליגנציה שלהם, אבל רובם מסוגלים לחלוטין לפתח את היכולות הקוגניטיביות שלהם. ישנן דרכים רבות לשפר את האינטליגנציה על ידי כך שהמוח שלנו יעבוד בדרכים מהנות. אנחנו מדברים על בילויים, או הידוע בכינויו תחביבים.

האם ידעת שהתחביבים שלך יכולים להועיל בכל הנוגע לשיפור הביצועים המקצועיים שלך? המגייסים מודים בתשומת לב מיוחדת לתחביבים של המרואיינים, שכן אלו משקפים ובונים את אישיותם. קיום תחביב מגביר את הביטחון של העובדים ומפחית מתח. פעילות מתגמלת מציעה גם מסגרת של הזדמנויות לקשר טוב יותר עם אחרים מחוץ לחללי משרד.

סודוקוס, חיפוש מילים, תשבצים וכו', הכל חיובי כשמתרגלים את המשחקים המנטליים הללו, כי בנוסף לבידור, הם מייצרים רווחה ומעדיפים שחרור של אנדורפינים, ומקלים על הפעלת מרכזי ההנאה של קליפת המוח. בנוסף, הם מונעים את הסיכון להידרדרות קוגניטיבית, מועילים לריכוז ומגדילים את יכולת האחזור של הנתונים המאוחסנים. הם עוזרים לזיכרון ומפתחים יכולת ליצור אסטרטגיות ספונטניות.

אם אתה רוצה ללמוד, ליהנות, להפיק את המרב מהיכולות הקוגניטיביות שלך, לעורר ולהשפיע על התפתחות האינטליגנציה שלך, המשיכי לקרוא את הפתק הזה ולנסות כמה מהתחביבים האלה, שמעבר לבידור שלך יהפכו אותך לחכם יותר.
יש שפע גדול של תחביבים, מה שהופך אותה לפעילות מאוד אישית. אנו הולכים לתת לך כמה דוגמאות לתחביבים, ממוינים לפי קטגוריות שונות.

להתמתח

אנחנו מבלים יותר מדי זמן בישיבה על כיסא או מול המוניטור. כתוצאה מכך, הגב שלנו סובל. הקדישו קצת זמן למתוח את השרירים למשך 5 דקות לפחות או הקדישו כמה שעות בשבוע לשיעור יוגה. בקרוב תראה איך משימות זורמות מהר יותר ואתה מרגיש רגוע יותר בתוך סביבת העבודה שלך.

לָלֶכֶת

אוניברסיטת סטנפורד ערכה מחקר שקבע כי קיים קשר ישיר בין הליכה ליצירת רעיונות מקוריים. התוצאות הראו שהמשתתפים הבחינו בעלייה של יותר מ-60% ביצירתיות שלהם תוך כדי הליכה.

לעשות פעילות גופנית

ביצוע פעילות גופנית חשובה כדי לשמור על האנרגיה שלך תמיד במקסימום. שגרה קצרה בבוקר מבטיחה יום פעיל ללא כובד. סוד הפרודוקטיביות, בדיוק כמו בפעילות גופנית, הוא בהתמדה של עבודה קשה.

עוסק בספורט

המיומנויות הנחוצות לתרגול ספורט קשורות ישירות לדרישות החיוניות של עבודת צוות, בתחום המקצועי. ניתן להכשיר עובד ללמוד שיטות ולבצע את המשימות שהתפקיד דורש. עם זאת, מסירות או משמעת תלויים באישיות של כל אחד. ספורטאים מקצועיים רגילים לעבוד קשה כדי להשיג את מטרותיהם, ולא להתאכזב בקלות בדרך.

לִנְסוֹעַ

יציאה מאזור הנוחות גורמת לתחושת חופש במוח שלנו, אשר מושגת בעיקר בנסיעות. תוכלו להכיר מקומות, תרבויות, שפות, אנשים ומנהגים חדשים, ולהרחיב את הידע שלכם לגבי המדינות השונות בהן אתם מבקרים. במובן זה, תפתחו את היכולת להיות פתוחים יותר ותפעילו את הזיכרון שלכם.

משחק משחקי וידאו

משחק משחקי וידאו עשוי להיראות עבור חלקם כמו בזבוז זמן, אולם ישנם משחקי אסטרטגיה המאפשרים לך לעבוד על הנחישות שלך. האמת היא שיש רבים שמעולים להפיכתנו לחכמים יותר מכיוון שהם דוחקים בנו לפתח אסטרטגיה להשגת מטרה; לפיכך, המוח שלך יעבוד כדי להמציא פתרונות. הם גם מייצרים אדרנלין ודופמין, שעלולים להגביר את החומר האפור. במידה הנכונה שלהם, הם שימושיים כדי לעורר את החוסן ואת כישורי שיתוף הפעולה שלך.

כתיבת תגובה