הילדים שלכם משתעממים בקלות? לפני שממהרים להתיישב מול הטלוויזיה או המחשב, עיין בהמלצות אלה לתחביבים שהם בטוח יאהבו.

אם יש משהו שמאפיין ילדים, זו היכולת שלהם להשתעמם בקלות. לפעמים נדמה שאין דבר בעולם שמסיר את התחושה הזו. אל תיבהלו: הנה כמה הצעות לתחביבים לילדים שיכולים להקל על חייכם כשהקטן שלכם לא יודע מה לעשות עם הזמן שלו.

תחביב הוא פעילות שמישהו עושה כדי ליהנות ממנה. בדיוק, המטרה היא: להעביר את הזמן. כשאדם מתלהב או אפילו מתלהב מפעילות, כמעט שום דבר לא מייצר שמחה כמו ביצועה.

לתחביבים של ילדים יש את אותה השפעה על ילדים קטנים: לעתים קרובות הם הופכים לפעילות האהובה עליהם. הם מבלים את כל היום בהמתנה לרגע כדי לעשות את מה שהם כל כך אוהבים. ניתן לתרגל אותם לבד, בקבוצה, בבית, באקדמיה, במועדון או במוסד, בחוץ או בפנים. יש כל מיני כאלה, אבל כאן נסכם שישה שהילדים הקטנים שלכם בוודאי יאהבו.

התחביבים הטובים ביותר לילדים

אתה צריך לדעת שתחביבים לילדים הם לא רק בידור. הם גם חלופות מצוינות לעבודה ולפיתוח מיומנויות כמו קשב, זיכרון, קואורדינציה ומיומנויות מוטוריות. הם יכולים אפילו לעזור לגבש את הידע שנרכש בבית הספר במקצועות שונים.

זכרו שמשחק הוא האמצעי הטבעי ללמידה לילדים. לכן, התחביבים הבאים מועילים מאוד.

צייר כמועדף בתחביבים לילדים

אמנות היא שם נרדף לרגיעה, בידור והכלה עבור אנשים רבים. עבור ילדים, לשבת לצייר ולצבוע היא אחת מצורות ההבעה המהנות ביותר.

הציור בילדים מורכב משלבים שונים ויתפתח עם התבגרותו. לכן, אל תנסה לתקן אותו או ללמד אותו לעשות את זה נכון. אל תנסה לפרש את הציורים שלו או להסביר מה הוא עושה. פשוט, פשוט שב לידו, צפה בו ותארח לו חברה. מחמאה לו על מאמציו והישגיו תתרום גם להערכה העצמית והביטחון שלו.

בנוסף לציור בחינם יש עוד אפשרויות מהנות. למשל, יצירת דמויות על ידי צירוף הנקודות, העתקת ציורים שכבר נעשו או צביעה לפי המספרים (האזורים המסומנים ב-2 הם בכחול, אלו עם 3 בירוק וכן הלאה…).

סדנאות קריאה או כתיבה

קריאה היא פעילות בעלת יתרונות רבים ומגוונים וחשובים להתפתחות הילדים. עם השנים, הכתיבה הופכת גם לבחירה מצוינת לתחביבים לילדים.

ישנם מוסדות ואנשי מקצוע המארגנים סדנאות בהן ילדים לומדים ליצור, להקשיב ולשתף ביצירותיהם הספרותיות. מכיוון שלרוב הסיפורים שהם קוראים יש תורות ומוסר חיים, מרחב זה מספק מקום אידיאלי לרפלקציה קבוצתית.

בנוסף, ישנה אפשרות ליצור משחקים והפעלות סביב הסיפורים המסופרים או כאלו שעולים באותה עת. אין גיל לסדנאות האלה: תמיד יש להן משהו נפלא לתרום.

ספורט

אין ספק שלספורט יש הרבה קשר לגדילה מיטבית של ילדים, על כל היבטיו. בפריט זה איננו מתייחסים אך ורק לספורט תחרותי. רק על ידי כדור או מכשירים שספורט דורש, לילדים כבר יהיה בילוי נהדר.

פעילויות ספורט נלחמות בישיבה, בהשמנה, ממריצות מיומנויות מוטוריות ומחזקות שרירים ועצמות. כמובן, הם גם דרך מצוינת להכיר חברים חדשים.

משחקי שולחן

ומה קורה כשיורד גשם ואנחנו לא יודעים מה להציע לילדים בבית? תירגע: אחד הבילויים הטובים ביותר לילדים הוא משחקי קופסא. בלי לשים לב, הם יכולים לבלות אחר הצהריים שלמים במשחק.

מונופול, משחק האווז, הקרב הימי או כל אחד מאלפי המשחקים מהסוג הזה בשוק יכולים להיות מושלמים לאותם אחר הצהריים בבית. שוב, מקדם את הצורך להתרועע: כולם משחקים בזוגות או בקבוצות.

חידות, תשבצים וחיפושי מילים

אם הילדים הקטנים שלכם נוטים יותר לאתגרים נפשיים, תמצאו בעלי ברית מצוינים בפעילויות אלו. חידות מצוינות לגירוי חשיבה ודמיון. בנוסף, מעודדים את השימוש בשפה לתיאור חפצים ובעלי חיים. חידות מתמטיקה, שאלות לוגיקה (טריק) או דילמות מוסריות יכולות לשמש גם ליתרונות דומים.

מצד שני, תשבצים מעדיפים את היכולת למצוא תשובות ולחפש מילים נרדפות למילים ידועות. לבסוף, חידות חיפוש מילים הן אתגר חזותי גדול שגם מחייב אותך להיות מזהה מילים נלהב. את האפשרויות האחרונות הללו ניתן לעשות באנגלית, על מנת לחזק את הידע בשפה השנייה הזו.

משחקי חוץ כתחביבים לילדים

איך הדורות הקודמים נהנו בלי טלפונים סלולריים או מחשבים? קל: עם כל מה שבחוץ. מעבר ביער, הקמת מקלטים בגינה או יצירת מכוניות עם ארגזים וחפצי בית אחרים יכולים להיות ההרפתקה המושלמת לילדים.

אם תרצו לחלוק איתם את הזמן הזה, תוכלו ליישם את היצירתיות שלכם ולהפתיע אותם עם משחקי החינוך הגופני האלה. הנוכחות שלך תשמח אותם וכך תוכל להיות מוגנים ונשלטים תוך כדי כיף.

כתיבת תגובה