קיימות היא אחד הנושאים המדוברים ביותר של זמננו. נושא זה קשור כעת יותר מתמיד לתיירות. למעשה, זהו המסר העיקרי שהעביר ארגון התיירות העולמי בקמפיינים האחרונים שלו.

1. קיזז את טביעת הרגל הפחמנית שלך

כולנו יודעים שהמטוס הוא אחד מכלי התחבורה המזהמים בעולם. אבל, כאשר אתה רוצה לנסוע, זו בדרך כלל האפשרות הטובה ביותר לעבור עבור זמן ועלות.

לפני כמה שנים נוצרו חברות כמו CeroCO2, ClimateTrade או Bosques Sostenibles, רק כדי להזכיר כמה שמאפשרות לך לחשב את טביעת הרגל הפחמנית שלך. בהמשך תוכלו לתרום תרומה כספית שתאפשר לכם לממן פרויקטים ברי קיימא ושתאפשר לכם, בדרך כלשהי, לפצות.

אנחנו מסכימים: כסף לא משנה את הנזק וזה, ברוב המקרים, להיות ראש רגוע. אבל בסופו של דבר, אתה משתתף בפרויקטים שעוזרים קצת לאזן את כדור הארץ.

2. השתמש באקוסיה

Ecosia הוא מנוע חיפוש דמוי גוגל שמוסיף צד בר קיימא לזמן השהות שלך באינטרנט, בחיפוש והזמנת החופשה הבאה שלך. הם משתמשים ברווחים שהתקבלו מהמסעות שלך כדי לשתול עצים במקום בו הם נחוצים ביותר.
השימוש בו הוא פשוט מאוד וחינמי לחלוטין: אתה יכול להוריד את התוסף Ecosia כדי להוסיף אותו לדפדפן שלך ופשוט, במקום לחפש מידע בגוגל, להתחיל לחפש עם Ecosia.

3. בחרו שיטות הובלה נקיות יותר ביעד

בהתאם ליעד אליו אתם נוסעים, יש בוודאי כמה דרכים לעבור. נכון לעכשיו, אתה יכול להשוות את אמצעי התחבורה המוצעים על ידי היעד שלך כדי לבחור אחד בר קיימא יותר: הליכה, לשכור אופניים, לקחת רכבת או תחבורה ציבורית.

4. להיפרד מפלסטיק

אחד הנושאים העיקריים כשמדברים על קיימות הוא הגבלת השימוש בפלסטיק חד פעמי. כשאני מטייל, אני תמיד משתדל לקחת תרמוס שאוכל לשטוף ולעשות בו שימוש חוזר לאורך כל הטיול כדי שלא אצטרך לקנות בקבוקי מים. כמו כן, סירוב לקש בבר או במסעדה הוא מחווה קטנה, אבל זה עוזר מאוד.

5. לאכול מקומי

אותו כלל חל כמו כשאתה אוכל בבית: ככל שתאכל יותר מקומי, כך זה יהיה בר קיימא. בנוסף ליכולת לנסות מנות טיפוסיות ולחיות חוויות שונות, תעזור לכדור הארץ על ידי הפחתת עלויות הובלת חומרי גלם ותמיכה בכלכלה המקומית.

6. אין לשטוף מגבות מדי יום

הנקודה האחרונה הזו אולי נראית מטופשת אבל היא בזבוז גדול מאוד של מים ואנרגיה. בטח כבר ראיתם שבשהות במלון תמיד יש שלט קטן שמסביר איך לבקש מגבות נקיות. אחת הדרכים לטפל בכדור הארץ היא לשמור על אותן מגבות למשך מספר ימים, במקום להחליף אותן לנקיות כל יום. בסופו של דבר, בבית, אתה לא מנקה את המגבות שלך מדי יום, נכון? על ידי שהייה במלון.

כתיבת תגובה