ישנה אמונה כללית שהטפילים הפוקדים את הפרוותיים שלנו מופיעים רק באביב. זוהי תפיסה מוטעית שכן הם מתקיימים יחד בסביבה שלנו לאורך כל השנה. עם זאת, זה נכון שהגעתו של מזג אוויר טוב מעודדת את התפשטותם. עם זאת, שינויים פתאומיים בטמפרטורה אצל כלבים הם גורם נוסף שאמור להדאיג אותך לגבי שינוי העונה. כבר לא צריך לדאוג רק מהאביב, שכן שינויי האקלים הביאו לכך שלעונות השנה אין את התנאים והטמפרטורות שהכרתם עד עכשיו.

לכן, עליכם לקחת בחשבון כיצד שינויי הטמפרטורה הללו משפיעים על חברכם הפרוותי על מנת להיות ערוכים ולהגן עליו בצורה הטובה ביותר, לא רק מפני טפילים אלא ממצבו הבריאותי הכללי.

חוסר איזון הטמפרטורה משפיע על חילוף החומרים, ההתנהגות ואפילו הרגלי האכילה שלך.

תחשוב, אם אתה מושפע בדרך כלל משינוי העונה, איך שינויים פתאומיים בטמפרטורה ישפיעו על כלבים? חוסר איזון הטמפרטורה משפיע על חילוף החומרים, ההתנהגות ואפילו הרגלי האכילה שלך. ככל שמזג האוויר מתחמם, גם בזמנים שאמורים להיות קרים, הלחות עולה. זה יכול לגרום לדלקת כמו דלקת אוזניים ואפילו כאבי מפרקים או דלקת מפרקים ניוונית. יחד עם זאת, זה יכול להשפיע על ההתנהגות שלך, ולגרום לך להיות יותר עצוב או פחות אנרגטי מהרגיל. למעשה, בבני אדם קיימת SAD (Seasonal Affective Disorder), הפרעה רגשית עונתית המשוכפלת גם בבעלי חיים פרוותיים ומצדיקה את השינוי הזה בהתנהגות.

נכון לעכשיו, באותו חודש, אנו מוצאים ניגודי טמפרטורה שגורמים למערכת החיסונית שלך להיחלש, ולהצטננות. לכך נוספת העובדה שהקיצים האחרונים שברו שיאים של טמפרטורות גבוהות, דבר שגורם לטמפרטורת הגוף של הפרווה שלך לעלות גם כן. זה יכול לגרום לאיברים החיוניים שלך להפסיק לעבוד כרגיל.

בנוסף, שינוי זה בטמפרטורות גרם להגירה של זבובים ויתושים שלא היו קיימים בספרד קודם לכן, הנושאים טפילים כמו GUSOCs (תולעי עיניים ולב) המעבירים מחלות תלזיה ודירופילריה. תולעת העיניים עלולה לגרום לדלקת הלחמית או לעיוורון זמני לפרווה שלך. אי ספיקת לב עלולה לגרום לאי ספיקת לב.

למרבה הצער, אתה לא יכול לעצור את שינוי האקלים, אבל אתה יכול למנוע את הפרוותי שלך מהסיכון שהוא כרוך בו! אנו משאירים לך שלוש המלצות:

עודד את הפרוותי שלך להילחם בשינויים פתאומיים בטמפרטורה אצל כלבים

גם אם שינויי טמפרטורה משנים את הגישה של הפרוותי שלך והופכים אותו לפסיבי ואפאטי יותר, אל תפסיק לשחק איתו! וכמובן, ללכת איתו. עליך לעודד אותו ולשמור על לוחות הזמנים הרגילים כדי לשפר את מצב הרוח שלו. בנוסף, תשמרו עליו בריא כשהוא ירצה לתת הכל שוב.


שלום, גל חום

היזהרו עם רפידות הפרווה שלכם בקיץ, עדיף שהטיולים לא יהיו בשעות שיא החום ויעברו בצל. שום דבר לא ישאיר אותו בתוך הרכב, אפילו לא עם החלונות למטה. ודא שיש לך תמיד הרבה מים טריים. ולחתוך את שיערו כך שהוא פחות יסבול מטמפרטורות גבוהות!

הגנה חודשית כפולה

כדי למנוע מהפרווה שלך טפילים להופיע, אנו ממליצים לך לשאול את הוטרינר שלך לגבי הגנה חודשית כפולה לתילוע חיצוני ופנימי, היחידה המונעת נגד GUSOCs (תולעי לב ועיניים) המשפיעות על חיית המחמד שלך. עקבו אחר ההמלצות הללו ובינתיים צפו בפרופיל הפייסבוק שלנו עם חברכם הפרוותי, יש פוסטים במיוחד עבורו! כך, גם תעודדו אותו בימיו הנמוכים ביותר!

כתיבת תגובה