אין ספק שאתה מאלה שאוהבים שהכלב או החתול שלהם תמיד נקיים, אבל היזהרו! עלינו לווסת את תדירות הרחצה של חיות המחמד שלנו. בפוסט הזה נספר לכם למה…

במקרה של כלבים, עורם נשמר בשמנים שהולכים לאיבוד עם הכביסה, כך שאם אנו רגילים לרחוץ את חיית המחמד שלנו בתדירות גבוהה, סביר להניח שאנו פוגעים ב-PH של העור שלהם, וגורמים לפריחה, יובש או דרמטיטיס.

מצד שני, חתולים הם בעלי חיים נקיים במיוחד, למרות זאת, לפעמים שטיפתם היא הכרחית לחלוטין: תלוי בפרוותם, בגזע שלהם, בצורך בתילוע או בכל פתולוגיה הקיימת על העור. עבור מקרים אלה יש לנו את כל מה שאתה צריך בחנות המקוונת שלנו להיגיינה של החתול שלנו.

תדירות רחצה מומלצת

חתולים פחות סובלניים למים, אבל אם נרגיל אותם לרחצה לאחר חודשיים, זה יהיה פחות לא נעים. צריך לקחת בחשבון גם אם יש לך גישה לחוץ, במידה ואין לך מספיק לרחוץ פעם בחודש או כל 5 שבועות ובתקופות חמות אפשר לרחוץ כל 10 ימים.

עבור כלבים, תדירות הרחצה תלויה במאפיינים ובאורח חייהם. לכן, יש לקחת בחשבון את הגורמים הבאים:

אורך שיער: לכלבים ארוכי שיער מקובל לרחוץ אותם פעם בחודש, לכלבים בעלי שיער בינוני בין ארבעה לשישה שבועות, ולכלבים קצרי שיער תדירות הרחצה נעה בין שישה לשמונה שבועות.
תקופה בשנה: בתקופות חמות זה נורמלי להגביר את תדירות הרחצה כדי למנוע מכות חום אצל חיית המחמד שלנו.
לכלוך שיער: אם השיער של הכלב שלנו נוטה להתלכלך ברציפות, טכניקה להימנע מלהתרחץ בתדירות גבוהה היא לסרוק אותו, על מנת להסיר לכלוך משטח השיער.


פעילות גופנית של חיית המחמד: אם נהוג שחיית המחמד שלנו יוצאת החוצה ונמצאת במגע עם חול, אדמה או מקומות אחרים בהם קל להתלכלך, הרחצה עשויה להיות נפוצה יותר.
חָשׁוּב! עשה זאת תמיד עם שמפו שמכבד את ה-PH שלך כדי לא להזיק לעור שלך. ב-Rey Animal יש לנו מגוון רחב של שמפו ומרכך מיוחדים לכלבים, בהתאם לשיער ולגזע חיית המחמד שלכם.

אפשרות כדי שהכלב או החתלתול שלנו לא יתלכלכו כל כך, במקרה של שיער ארוך מאוד, היא להבריש אותו היטב. זה ישפר את הפרווה שלו וימריץ את מחזור הדם שלו. למקרים אלו, בריי אנימל תמצאו שמפו לשיער ארוך לכלבים וחתולים, וכל מיני מסרקים לצחצוח חיית המחמד שלכם.

להיפך, בעלי חיים בעלי שיער קצר יותר יטו להתלכלך פחות, כך שלא תהיה בעיה לצמצם אמבטיות.

איך לרחוץ את חיית המחמד שלי?

במקרה של חתולים, אתה צריך להיות סבלני ולשמור אותו רגוע כדי למנוע תנועות פתאומיות. ניתן להשתמש באמבטיה או במיכל המותאם לגודל החתלתול, ולתת למים לזרום למספר שניות כדי שיתרגל לצליל. זה נוח שהשמפו הוא ספציפי לחתולים, שכן שמפו אנושי רגיל אינו מכבד את ה-PH של העור החתולי.

במהלך האמבטיה תתחילי עם החלק התחתון של הגוף ועלו למעלה, כך תצברו ביטחון. לטף אותו בזמן שאתה מקציף אותו ותן לשמפו לעבוד כמה דקות לפני שתשטוף אותו; עבור האחרונים, מומלץ להשתמש בהרבה מים כדי להימנע מהשארת שאריות סבון שעלולות להטריד אותך. חשוב גם להימנע ממגע של המים בעיניים ובאוזניים כדי למנוע זיהומים. לבסוף, לייבוש ניתן להשתמש במגבת ובמקרה של שימוש במייבש להקפיד על שקט כדי לא להפחיד אתכם ברעש.

בדרך כלל כלבים סובלים אמבטיות הרבה יותר מחתולים, למרות זאת, יש אפשרות שלגור שלך יש פוביה ממים. נסו במקרים אלו להפוך את חדר האמבטיה לחוויה חיובית עבורו. אם מדובר בגור, מומלץ לרחוץ אותו לאחר גיל חמישה שבועות, מעכשיו אפשר להתרגל אליו כדי שלא יגרום ללחץ.

לפני הכניסה לכלב לאמבטיה יש לצחצח אותו היטב כדי להסיר שיער מת. כשהוא כבר באמבטיה, התחילו ללטף אותו ולשפוך מים חמימים מלמטה למעלה. היזהר עם המים בנקודות מסוימות, כגון האף, האוזניים והעיניים. עסו אותו בעדינות על ידי מריחת השמפו מהראש לזנב, וחזרו על כך כמה פעמים שצריך. לסיום, יבש אותו במגבת ואם יש לך שיער ארוך מאוד, השתמש במייבש כדי להאיץ את הייבוש, אך היזהרו מהרעש! ייתכן שהגור שלך לא מרגיש טוב.

כתיבת תגובה