למרות ש"נשיקה" היא גישה יותר כלבית מאשר חתולית, חתולים יכולים גם לגלות חיבה רבה לבעליהם ולתת להם ללקק טוב. אם זה המקרה שלכם, בוודאי שמתם לב שללשון שלכם יש מרקם לא בדיוק חלק. מדוע הלשון של חתולים מחוספסת, ולמשל זו של כלבים לא? אנחנו נוציא אותך מהספק!

למה הלשון של החתול מחוספסת?

התשובה תפתיע אותך. הלשון של חתולים מחוספסת מכיוון שהיא מורכבת ממאות פפילות קרטין בצורת מחטים קטנות או קוצים.

לדעת את זה, זה נורמלי שהמגע של הליקוק הזה יהיה די מחוספס, נכון? כמובן, אתה חייב לזכור שהנשיקה הזו היא אחת הדרכים שחתולים צריכים להראות את אהבתם . תרגישו בר מזל או בר מזל!

בנוסף לעובדה מוזרה זו, כמה מחקרים הראו שכל אחת מהפאפילות של החתול מכילה חלל בפנים. בו נאסף הרוק של החיה, שמשמש, למשל, במהלך הטיפוח לשמירה על הניקיון.

פונקציות של הפפילות של חתולים

באופן ספציפי, הפפילות החתוליות שהזכרנו מאפשרות לבעל החיים:

  • לנקות, כפי שכבר אמרנו.
  • הזנה.
  • מי שתייה.

באשר לניקוי, כאשר מעבירים את הלשון דרך פרוותה, המחטים הקטנות הללו מאפשרות לה להסיר לכלוך שטחי ושיער מת . כמובן, מכיוון שהם מאוד קבועים בטיפוח שלהם, חשוב להציע מאלט לחתולים לחיית המחמד וכך להימנע מהיווצרות כדורי שיער בבטן.

לגבי מזון, יש לומר כי הפפילות, בנוסף לאפשרות להן להתענג על מזון, בשל צורתן עוזרות להן לאכול טוב יותר, מוציאות בשר מהעצם במקרה של האכלה מהטרף שהם צדים.

לבסוף, כשזה מגיע למים, חתולים לא אוספים אותם כמו כלבים. הם, על ידי הכנסת הלשון לנוזל, גורמים לה להישאר באותם חללים פנימיים של הפפילה שהזכרנו.

לבסוף, עוד סקרנות לגבי לשונו של החתול. בטח אתה חושב שעם מאפיין כזה על הלשון שלהם, חתולים חייבים לתפוס את כל הטעמים, אפילו כמה ניואנסים שאנחנו לא. ובכן, האמת היא שחתולים אינם מסוגלים להבחין באחד הטעמים האהובים עלינו… מתוק!

אם כי טוב, במחשבה שניה, עדיף להם. חתולים לא יכולים לאכול אף אחד מהפינוקים שאנו אוכלים לפעמים. אז ככה, לפחות הם לא יודעים מה הם מפסידים. אתה לא חושב?

כתיבת תגובה