חתולים יכולים להפוך לבעלי חיים קטנים משלהם. אבל זה שאנחנו לא מבינים אותם לא הופכת אותם למוזרים יותר, מה הם יחשבו עליך כשיראו אותך עושה דברים אנושיים? אנחנו לא יכולים להסביר לגורים למה אנחנו עושים את מה שאנחנו עושים, אבל אנחנו יכולים לספר לכם את הסיבה לכמה מההתנהגויות המוזרות ביותר שלהם. אתה מוכן? אנחנו מתחילים עכשיו!

התנהגות מוזרה אצל חתולים

כולנו יודעים שחתולים הם יצורים אניגמטיים ומסתוריים. זה גורם להם, לפעמים, לבצע התנהגות מוזרה או יוצאת דופן בחיי היום יום שלהם. לכן ב-Rey Animal ניסינו לפענח כמה מההתנהגויות האלה כדי להבין את הפרוותיות האלה קצת יותר טוב: 

1. מירוצים מטורפים ובלתי צפויים, גם בלילה!

זה רגע של שלווה ורוגע לכולם כשהחתלתול שלך מתחיל להתרוצץ בבית, לקפוץ על הספות ולבקש לשחק בלי שום הסבר ברור, נכון? חה חה. אולי תחשוב: האם החתול שלי השתגע? ובכן לא!

מירוצים אלו נפוצים יותר בלילה, אך ישנם גם חתולים קופצים במהלך היום. ההסבר לכך הוא שאם החתלתולה שלך הייתה בטבע, הגיע הזמן שהיא תצא לציד. כמו כן, אם החתול שלכם בדרך כלל לא יוצא מהבית, זה נורמלי שהוא צובר הרבה אנרגיה או משתעמם, אז כמה קפיצות וריצות מטורפות עוזרות לו לבדר את עצמו. אם זה המקרה, אתה יכול לבחור לשחק איתו או להשתמש בצעצועים לחתולים.

ייתכן גם שלחתלתול שלך יש טפיל חיצוני כלשהו שנושך את עורה. אם הוא מגרד הרבה או באזור שקשה להגיע אליו לשרוט, נפוץ שהחתול קופץ מצד אחד לצד שני, כי הוא לא יודע מה לעשות כדי להקל על עצמו. אבל אל דאגה, סביר להניח שזה רק מפרק את האנרגיה שלו!

2. הם אוהבים קופסאות

בטח לא פעם ראיתם את חיית המחמד שלכם משתלטת על קופסת קרטון, מזוודה, תיק, סל, תיק גב וכו'. זה לא שהחתול שלך לא מעריך את המאמצים שלך לקנות לו מיטות מכל הצבעים והצורות, זה שחתולים מחפשים באופן אינסטינקטיבי חללים סגורים שמאפשרים להם להסתיר ולשלוט בכל מה שנמצא בשדה הראייה שלהם כדי לעקוב אחר הטרף שלהם.

3. הם מתחככים בך

אתה בוודאי מזהה את הסצנה: אתה נכנס מהרחוב והחתול שלך מתחכך ברגליים ובקרסוליים. הוא נוגע בך קודם כל עם הראש, אחר כך עם הצד שלו, ולבסוף עם הזנב.

האם החתול שלך שמח לראות אותך? ובכן, בחלקו כן, אבל הוא גם מסמן אותך כמשהו מהרכוש שלו. על ידי שפשוף גופו בך, הוא מפקיד פרומונים הנקראים פרומונים היכרות. חיית המחמד שלך טוענת שאתה חבר בלהקה שלו ורוצה שתחלוק את אותם ריחות. סוג זה של סימון נעשה רק לאנשים, חיות וחפצים שגורמים לך להרגיש בטוח.

4. הם מעסים ולשים

החתול שלך הוא מעסה מומחה ומתרגל את הטכניקה שלו איתך ועם הכריות, למה?

לדברי אתולוגים, התנהגות זו מופיעה בשלב הגורים שלהם, כאשר הם מגרים את שדי אמם לייצר חלב. ברגע שהחתול גדל, אם הוא לש אנשים או חיות אחרות, הוא מראה את חיבתו. המחווה הזו גורמת להם להיות רגועים ולהרגיש מאושרים. אם החתול שלך לש אותך, זה בגלל שהוא אוהב אותך מאוד.

5. הם משמיעים קולות כשהם מסתכלים מהחלון

מה הרעש המוזר הזה שהחתול שלך עושה עם השיניים שלו כשהוא מסתכל מהחלון? התנהגות זו נעשית על ידי כמעט כל החתולים: הם בוהים מהחלון בטרף כלשהו, ​​מקשקשים בשיניים ומכשכשים בזנב.

יכול להיות שהחתול שלך רואה טרף, אבל לא יכול לתפוס אותו בגלל שהחלון סגור או בגלל שהציפור או העכבר המדוברים אינם בהישג ידו. מדענים מציינים שייתכן שהחתול מתוסכל מכך שאינו מסוגל לצוד את הטרף, או שהפטפוט הזה הוא תנועה מולדת שבה הוא מתרגל את הנשיכה הקטלנית שהוא היה נותן לבעל החיים אילו היה בטבע.

6. הם מביאים הביתה את הטרף שהם צדים

תודה רבה על המתנה שלך! אבל בבקשה, תוכל להפסיק להביא חיות מתות הביתה? אם אי פעם קרה לך שהחתלתול שלך מביא הביתה את הטרף שלו, ייתכן שזה מהסיבות הבאות:

החתול שלך מזהה אותך כחלק מהמשפחה שלו ורוצה לחלוק איתך את הטרף שלו.

הוא אסיר תודה על האהבה שאתה נותן לו ומביא לך טרף במתנה.

החתול שלך חושב שאתה צייד עלוב ולא רוצה שתהיה רעב.

הוא מראה לך למה הוא מסוגל. ציד הוא דרך לומר לך: "תראה מה הצלחתי לעשות".

7. עכשיו אני אוהב אותך, עכשיו אני לא: מתעלמים ממך או בוהים בך
קלאסיקה

אתה מרגיש שמסתכלים עליך והחתול שלך בוהה בך. מתחיל מצב מביך שבו אתה לא יודע מה הוא חושב או איך הוא יגיב בעוד כמה שניות. תירגע, החתול שלך רק רוצה למשוך את תשומת הלב שלך בצורה מאוד אינטנסיבית כדי שתיתן לו אוכל או חיבה.

ואז יש את הצד ההפוך: החתול שלך לא שם לב אלייך. זה לא שהוא כועס עליך, הוא בעצם מתעלם ממך בכוונה. אבל אל תיקח את זה יותר מדי ברצינות, עם ההתנהגות הזו הוא גם מושך את תשומת לבך. קצת קשה להבין חתולים.

8. הם ישנים במקומות מוזרים ובתנוחות מוזרות

אם אי פעם מצאתם את החתול שלכם ישן על גבי מקלדת המחשב או במצב בלתי אפשרי, אל דאגה. אתה לא היחיד.

נראה שגור חתולים בוחרים במקומות המוזרים ביותר לישון בהם: ספרים, כיור, כיסא המחשב שלך… למה? ובכן, אם מצאתם אותו בכיור זה פשוט בגלל שזה מקום קטן שמספק הגנה ומגניב. אם, לעומת זאת, נראה שהוא לא רוצה לתת לך לעבוד ונרדם מהר על השולחן שלך, זה בגלל שהוא אוהב מקומות חמים ובעיקר איפה אתה נמצא.

ואל תדאג אם אתה מוצא את החתול שלך ישן במצב לא הגיוני, עם הגוף שלו למעלה, ראשו מופנה בזווית יוצאת דופן או עם הלשון שלו מעט החוצה ועין אחת פקוחה למחצה. כל התנוחות המאוד נדירות הללו הן רק סימן לכך שהוא מאוד נוח.

כתיבת תגובה