חושבים לרכוש חיית מחמד למשפחה?

לפני בחירת חיית מחמד, שקול את רמת ההתפתחות של ילדך.אם אתם מחפשים חיית מחמד כמלווה לילדכם, מומלץ לחכות עד שילדכם יהיה בוגר מספיק כדי לטפל בחיה ולטפל בה, כשהם בסביבות גיל 5 או 6. ילדים צעירים יותר מתקשים להבחין בחיה מצעצוע, ולכן הם עלולים בלי משים לגרום לנשיכה על ידי הפרעה או טיפול גרוע בחיה.

אם ילדכם מוכן התפתחותית, דברו קודם כל על הצרכים של בעל החיים ועל כל מה שקשור לטיפול בחיית המחמד. כמה ספרי טיפול בחיות מחמד מהספרייה עשויים לעזור לילדך להבין אחריות. בקר חבר או בן משפחה שיש לו חיית מחמד ואפשר לילדך לראות בעצמו מה נדרש כדי לטפל בחיית מחמד.

יש חיות מחמד שהן טובות לב ומתאימות יותר להיות בקרבת ילדים.

כלבים כמו לברדור רטריבר, גולדן רטריבר וביגל נוטים להיות חיבה לילדים. גזעים אחרים, כמו בוקסר, רועה גרמני, פיטבול ופינצ'ר דוברמן, כמו גם פודל צרפתי, יכולים להיות יותר בלתי צפויים. בעת בחירת חיית מחמד, קח בחשבון את המאפיינים של החיה.

ובמקרה של אלרגיות?

קשקשים (תאי עור מתים, שיער ונוצות) מבעלי חיים מסוימים יכולים לגרום לתסמינים אלרגיים בילדים מסוימים. אם לילדכם יש אלרגיות (אקזמה, קדחת השחת, אסטמה) או אם יש היסטוריה משפחתית חזקה של הפרעות אלרגיות, ייתכן שזה לא רעיון טוב להביא חיית מחמד הביתה. התייעץ עם רופא הילדים שלך או עם וטרינר מקומי.

ובמקרה של מחלות?

כמעט כל סוגי חיות המחמד מהווים מקור פוטנציאלי למחלות שעלולות להדביק את ילדכם. לדוגמה, כל הזוחלים יכולים להיות נשאים ומעבירים של חיידקי סלמונלה, הגורמים לשלשולים קשים. עם זאת, כל עוד ילדכם מקפיד על נוהלי היגיינה סבירים, במיוחד שטיפת ידיים לאחר משחק עם חיית מחמד ולפני אכילה, הוא או היא יהיו בטוחים.

היו מודעים לכמה זמן יש למשפחה שלכם לטפל בחיית מחמד.

חיות מחמד מסוימות, כמו כלבים או חתולים, דורשות תשומת לב מדי יום. צריך להאכיל אותם, להבריש אותם, לנקות אחרי שהם מקלים על עצמם ולהוציא אותם להתאמן. חיות מחמד אחרות כמו דגים, צבים, ציפורים, חזירי ניסיונות ואוגרים דורשות תשומת לב מינימלית ועשויות להיות אופציה טובה עבור ילד צעיר יותר שצריך ללמוד מה זה אומר להחזיק חיית מחמד, או למשפחה עם פחות זמן לבלות. לו דג כמו קרפיון זהב צריך להאכיל רק כל יומיים-שלושה ולהחליף את מימיו מדי פעם. אי אפשר להזניח כלב אפילו ליום אחד.

האם עדיף להתחיל עם חיית מחמד צעירה או מבוגרת?

חפש חיית מחמד עם אופי טוב. חיה גדולה יותר היא בדרך כלל בחירה טובה עבור ילד, מכיוון שגורים או חתלתולים עשויים לנשוך רק לזמן משחק. עם זאת, עדיף להימנע מחיות מחמד מבוגרות שגודלו בבית ללא ילדים.

קנה כלבים רק ממגדלים ומקלטים בעלי מוניטין. אחרת, אתה נמצא בסיכון גדול יותר לקנות חיה חולה ולסכן את עצמך ואת ילדך.

אמצעי זהירות למניעת נשיכות בעלי חיים:

בעוד שרוב החיות ידידותיות, חלקן עלולות להיות מסוכנות. ילדים בין הגילאים 5 עד 9, יותר מכל קבוצת גיל אחרת, הם קורבנות של נשיכות בעלי חיים; כ-5% מכלל הילדים בגיל זה ננשכים על ידי בעלי חיים מדי שנה. ילדים בין הגילאים 9 עד 14 הם הקורבנות השכיחים ביותר של נשיכות בעלי חיים.

כתיבת תגובה