אם נכנסת לבלוג החדש הזה של Rey Animal, זה בגלל שעדיין לא ברור לך איך לצחצח את הכלב שלך כמו שצריך. נוֹרמָלִי. אנחנו יכולים ליפול בפיתוי לומר שכל כלב הוא שונה ושכל אחד צריך לצחצח בצורה אחרת (וזה לגמרי נכון).

עם זאת, יש סדרה של טיפים והמלצות בסיסיות לייעל את צחצוח השיער של הכלב שלך. סוגי המברשות בהם משתמשים, אופן השימוש בהן, המחזוריות… על זה ועוד הרבה נדבר בשורות הבאות. אז אם אתם מעוניינים להבריש את שיער הכלב שלכם בצורה הטובה ביותר, הישארו איתנו!

טיפים שכדאי לזכור בעת צחצוח שיער של כלב

קודם כל עלינו להיות מודעים לחשיבות צחצוח שיער הכלב. הודות לכך נוכל להימנע מאי נוחות ומחלות קלות וקשות. לכן חיוני שהצחצוח יהיה תהליך יומיומי, במיוחד אם אתם בדרך כלל יוצאים לטיולים או הולכים בפארקים או אזורי טבע.

בהתמקדות בטיפים המעניינים ביותר לצחצוח, נוכל למצוא את הדברים הבאים:

צחצח שיער לעתים קרובות. כפי שכבר הזכרנו, עקביות בצחצוח חיונית לשמירה על השיער הפרוותי, במיוחד כשמדובר בהסרת לכלוך ושיער מת. בהתאם לגודל הכלב, זה יצטרך להיעשות בתדירות גבוהה יותר או פחות.

התחל לצחצח בתור גור. כך, הכלב יהיה רגיל לתהליך זה מגיל צעיר מאוד ולא יפריע לו שיצטרך להעביר את המברשת דרך עורו.

בחר את המברשת הנכונה. זהו גורם מפתח ליעילות הצחצוח. מברשת שלא מסתגלת היטב לפרווה יכולה להיות יותר שלילית מאשר חיובית. מסיבה זו יש לפעול לפי המלצות המומחים להשתמש במברשת המתאימה ביותר לכלב.
איך להבריש שיער של כלב?
לאחר שראינו את ההיבטים המרכזיים לביצוע הברשה טובה של שיער הכלב, בהמשך אנחנו הולכים לתת לכם כמה טיפים לצחצוח לפי גודל השיער של הכלב. לך על זה.

צחצוח כלבים קצרי שיער

בכלבים עם שיער קצר מספיקה צחצוח עדין כמה פעמים לכיוון השיער כדי להסיר סבך. לאחר מכן, צחצוח אינטנסיבי יותר כנגד הדגן מועיל מאוד על מנת לסלק תאים ושיער מת וכן להפעיל את זרימת הדם. לבסוף, הברשה לטובת השיער הסופי כך שהוא מסורק היטב. מברשת רגילה לחיות מחמד תספיק לפרוותיות הללו.

מוברש בכלבים בעלי שיער בינוני

עבור אלה, מסרק מתכת או פלסטיק עם שיניים קהות חיוני כדי להסיר סבכים וקשרים לפני הסירוק. כעצה, נוח שהזיפים של המברשת בה משתמשים יהיו ארוכים יותר מאשר עם שיער כלב קצר או מברשת מתכת קצרת שיניים גם תעבוד.

לגבי הליך הצחצוח, אתה יכול לבצע את אותו הליך כמו עם כלבים קצרי שיער.

מוברש בכלבים ארוכי שיער

כאן יש להקפיד ביותר בבחירת החומרים לשימוש, שכן כאן ההברשה והסירוק נעשים באותו הליך.

קודם כל יש לבדוק את הקשרים האפשריים שיש לכלב בפרוות. כדי להסיר אותם, מספריים ומסרק יספיקו. לאחר ההסרה, מומלץ להבריש את המעיל להרטיב מעט (עם מרכך למשל) ולאחר מכן לייבש לחלוטין.

לבסוף, כהמלצה, ככל שהשיער ארוך יותר, זיפי המברשת צריכים להיות ארוכים יותר. כאשר מצחצחים אותם על הגרגר, בעדינות רבה ומאוד לאט לאט.

בשלב זה נוכל להזכיר גם כלבים מתולתלים. עבור אלה, חשוב להשתמש במסרק קהה כדי למנוע משיכה מיותרת. למסרק זה חייב להיות גם שיניים נפרדות וקצות קהות.

אל תשכח לצחצח את הכלב שלך

האם אתה מוכן לצחצח את הכלב שלך בצורה הטובה ביותר? אם יש לך שאלות, אתה יכול ללכת לווטרינר או מספר הכלבים שלך לקבלת ייעוץ ספציפי עבור הכלב שלך.

כתיבת תגובה