לאסוף את הבית, להקדיש זמן לשחק, ללכת לפארק, לימי הולדת, לעזור להם בשיעורי הבית, לקחת אותם לפעילויות חוץ בית ספריות ולשלב את כל זה עם חיי העבודה הופכים לפעמים למשימה בלתי אפשרית. היום להיות הורים זה לא קל. החיים המודרניים בהם אנו נעים מעסיקים אותנו רוב הזמן, בעבודה, מחוברים לנייד וביצוע משימות מכאן לשם, כמעט תמיד בקצב תזזיתי שלא משאיר לנו הרבה מקום לעצור וליהנות באמת מהזמן המשפחתי.

עם זאת, מה שנשאר ברקע ומה שלא הספקנו להגיע אליו, זה הדבר הכי חשוב לילדים. הם צריכים זמן משפחתי וכדי שהזמן הזה יהיה זמן איכות. זוהי ההשקעה הטובה ביותר שאנו יכולים לעשות אם אנו רוצים שילדינו יהיו מאושרים לחלוטין ויתפתחו כראוי ברמה הרגשית, האישית והחברתית.

לבלות זמן איכות הוא לבלות איתם זמן יקר ומשמעותי באמת. זה לשים לב לילדים שלנו, להיות נוכחים ולבלות איתם כדי לשחק, לדבר, להכיר אחד את השני, לבנות אמון וליצור קשרים חזקים שתמיד יהיו איתם.

הילדות מלאה ברגעים יפים, גילויים, צמיחה ולמידה. רגעים משמעותיים של נוכחות מוחלטת עם ילדינו יעזרו להם לפתח הערכה עצמית בריאה, תחושת משפחה ורווחה אישית גדולה יותר, ויהפכו אותם למבוגרים בטוחים ובטוחים בעצמם.

אבל איך להשיג את זמן האיכות הזה איתם?

נצלו את הבקרים כדי לאכול איתם ארוחת בוקר והתחילו את היום בשיתוף רגע נעים שנותן להם את האנרגיה הדרושה להתחיל את היום בגישה חיובית.

בכל יום הקדישו זמן לשבת ולשחק עם ילדיכם. העלו את זה על סדר היום וצרו שגרה. כמו שיש לנו זמן קבוע לבשל אוכל בכל יום, גם משחק עם ילדינו חייב להיות בסדר היום, והמרחב הזה חייב להיות חשוב לא פחות מכל פעילות אחרת.

כבו את הנייד והטלוויזיה כשאתם ביחד בבית ובכך תסיר כל הסחת דעת שמרחיקה אתכם ומונעת מכם להתחבר. אם מטעמי עבודה, עליך להישאר מחובר, להגדיר לעצמך זמן מינימלי בו תוכל להיות מבלי לענות לשיחות, מיילים וכו'.

התחברו אליהם והקשיבו להם בחמשת החושים שלכם. נצלו את הרגעים שאתם ביחד כדי להכיר היטב את ילדיכם: מה הם אוהבים, מה מדאיג אותם, מה שלומם… כל זה בסביבה רגועה לחלוטין ועם תשומת לב מלאה למה שאתם עושים.

תהנה מרגעי המשחק כמוהם. חזור לילדותך ושתף את השמחה וההתרגשות שלה. לצחוק, לקפוץ, לשיר, לרקוד… בכנות, בלי לחשוב על שום דבר אחר, בלי להסתכל בטלפון שלך, בלי להסתכל על השעון, פשוט לחיות את הרגע.

למדו לבצע פעולות יומיומיות כמו קניות או הליכה הביתה מבית הספר בנוכחות מלאה, כלומר לשכוח מהדאגות או המשימות שעומדות בפניכם, ולהתמקד במה שבאמת חשוב באותו הרגע: הילדים שלכם.

השתמשו בשגרת הלילה כדי לקדם רגעים ייחודיים ומיוחדים של דמיון, קסם ואהבה. הכניסו אותם בלילה וספרו להם סיפור או סיפור פנטסטי שהמצאתם רק בשבילם.

התעניינו בטעמם ובתחביביהם והשתתפו בהם. לך לאימונים שלו, לחזרות שלו, קרא איתו את הקומיקס שהוא אוהב או שב להאזין לו מבצע קטע מוזיקלי.

עשו פעילויות חוצות ופנאי ביחד: צאו לטיול אופניים, רכיבה על רולר בליידס או משחק כדור.

כאשר אתה מבלה זמן בנפרד עקב עבודה או מחויבויות אחרות, מצא דרך להיות נוכח גם כשאינך. אפשר להשאיר לו פתק לאחל לו יום טוב, לכתוב לו מכתב, לשלוח לו הודעה כל בוקר וכו'. השתמש בכל הדמיון שלך.

כתיבת תגובה