היציאה מהדלת אל הלא נודע היא מה שהופך את הנסיעה למרגשת כל כך. כל יום מביא אינסוף אפשרויות, אבל האפשרות הזו היא לטוב ולרע. אתה עלול בסופו של דבר ליהנות מיום של סיורים בפריז או להיגנב בברלין. אתה יכול לבלות יום מדהים על החופים בתאילנד או לקבל הרעלת מזון בקוסטה ריקה.

אבל אם תהיו מוכנים, תוכלו להתמודד עם כל מה שיקרה לכם בדרך.

לשאת ציוד רב תכליתי

אריזת ציוד רב שימושי מבטיחה שתוכל להסתגל בקלות לתנאים משתנים ומסייעת להפחית את כמות הבגדים שאתה צריך לארוז. לדוגמה, אני אוהב מכנסיים עם רוכסן, נעלי הליכה שנראות טוב מספיק לבילוי לילי ולובש את בגד הים שלי כזוג מכנסיים קצרים. זה חוסך מקום בתיק ובכסף שלי מכיוון שאני לא צריך לקנות כל כך הרבה דברים. זה תמיד מבטיח שתהיו לבושים לכל אירוע (בכל זאת, מי יודע מתי פתאום תמצאו את עצמכם מוזמנים למסיבה?!).

לשאת ערכת עזרה ראשונה קטנה

בעוד אנו חיים בשנת 2019, לא בשנת 1919, ואתה יכול למצוא רפואה מודרנית בכל מקום בעולם, אני תמיד נושא ערכת עזרה ראשונה קטנה עם כמה פריטים חיוניים ליתר בטחון. אני לוקח טיילנול, תרופת קיבה, טיפות עיניים, פלסטרים, מספריים, קרם הידרוקורטיזון, משחה אנטיבקטריאלית וכמות קטנה של אנטיביוטיקה שאושרה על ידי הרופא. בדרך כלל אני יכול למצוא בית מרקחת כשאני צריך אחד, אבל במקרה חירום, זה נחמד שיש את הפריטים האלה בהישג יד.

ארוז פנס קטן

תתפלאו כמה מטיילים לא נושאים אחד כזה, אבל פנס לא יסולא בפז כשפתאום תחליטו לצאת למערות בפנמה, כשהטרק שלכם אורך זמן רב מהצפוי והלילה יורד, או כשהחשמל ייגמר. באופן בלתי צפוי, דבר שאינו נדיר במקומות רבים. אני נושא פנס קטן עמיד למים כשאני נוסע.

יש להביא בקבוק מים רב פעמי (עם פילטר)

מים הם החיים, ולמרות שלא סביר שתלכו לאיבוד במדבר או בג'ונגל, תמיד כדאי להיות מוכנים. נשיאת בקבוק מים ופילטר לשימוש חוזר לא רק יחסוך לך כסף כנוסע, אלא גם תמנע מטונות של פלסטיק חד פעמי להגיע למזבלות או בים. וכן, במקרה חירום, תהיו מוכנים. רוב האנשים יכולים לשרוד 3 שבועות ללא מזון, אבל אתה תשרוד רק 3 ימים ללא מים. לעולם אל תעזוב את הבית ללא בקבוק ופילטר לשימוש חוזר, כמו SteriPen או LifeStraw.

למד ביטויים בסיסיים

המקומיים לא מצפים ממך להיות מומחה בשפתם, אבל לדעת איך לומר "שלום", "להתראות" ו"תודה" יצליח מאוד לחבב אותך על המקומיים. הרי זה לא יפריע לך אם מישהו יבוא לביתך ויצפה ממך לדעת את שפתו?

הכרת כמה ביטויי מפתח לא רק תקל על אינטראקציות, אלא גם תעזור לך בעת מסחר בסחורה, הזמנת אוכל, הולך לאיבוד או זקוק לעזרה.

ללמוד תקשורת לא מילולית

רוב האנשים מקיימים אינטראקציה באמצעות תקשורת מילולית ולא מילולית, כך שתשומת לב להבעות פנים יכולה לעזור לך לפרש נכון מצב, גם אם אינך מבין את החלק המילולי. כאשר אינך יודע את השפה או אינך יכול להוציא מילים מהקשרן, הישארו רגועים והקדישו רגע לקרוא את רגשותיו של האדם. זה עזר לי לנטרל מצבים מתוחים עם נהגי מוניות, ספקים ובעלי מלונות. הבנת תקשורת לא מילולית לא מתרחשת בן לילה. זה דורש תרגול.

שמור איתך מזומן חירום

למרות שכמעט תמיד יש כספומט בימינו, אתה אף פעם לא יודע מתי מזומן חירום עשוי להיות שימושי. אתה יכול לגמור בשדה תעופה (כמו שקרה לי לאחרונה) ולגלות שאף אחד מכרטיסי הכספומט שלך לא עובד ונגמר לך הכסף. אני ממליץ להחזיק במאגר של $200 דולר עבור מצבי חירום. אני לא נושא את הכסף הזה, אבל אני שומר אותו בכספת בחדר המלון שלי למקרה שמשהו יקרה. זה יהיה שימושי אם הארנק שלך ייגנב או יאבד.

צור עותקים של הדרכון שלך ומסמכים חשובים

שמירת עותקים של המסמכים שלך יכולה להיות מועילה בשעת חירום, במיוחד אם אתה מאבד את מסמכי המקור. אם הדרכון שלך אבד או נגנב, הכנת עותקים מוכנים לפקידים יכולה להקל בהרבה על הגשת דוחות משטרה וקבלת מסמכים חדשים. כשאיבדתי את הדרכון שלי, עותקי הגיבוי שלי עזרו בדו"ח המשטרה שלי ושימשו לי כהוכחת זהות בשגרירות ארה"ב. העתק את הדרכון, תיעוד נסיעות/ביטוח רפואי וכרטיסי אשראי.

קרא לפני שאתה הולך

אין דבר חשוב יותר מלדעת על המקום בו אתה מבקר. לכו לספרייה או לחנות ספרים וקבלו כמה ספרים על איך החיים נראים לאן שאתם הולכים. אם מישהו נכנס לביתך והתעלם מכל הכללים שלך, היית מתעצבן; אותן הנחיות חלות בעת נסיעה לחו"ל. ידיעת כללי היסוד והנימוס יכולה לעזור לך להימנע מאי הבנות ולהשאיר רושם חיובי במוחו של המארח שלך.

אתה אף פעם לא יודע מתי אתה עלול להתמודד עם הבלתי צפוי, ואם יש דבר אחד שלמדתי משנות הנסיעות שלי, זה שאפילו התוכניות הטובות ביותר עשויות להשתבש. אולי לא תשתמש בפריטים האלה כל הזמן, ובתקווה שלעולם לא תזדקק להם, אבל הנקודה היא להיות מוכן כשתצטרך אותם. אחרי הכל, חוקר תמיד מוכן.

כתיבת תגובה